To będzie ciekawy rok - zapowiedzi wydawnictwa MUZA
Moi drodzy, muszę się przyznać, że często sięgam po pozycje Warszawskiego Wydawnictwa Literackiego MUZA SA. Praktycznie zawsze znajduję w ich ofercie coś dla siebie. Jeśli przyjrzycie się moim stosikom, to zauważycie, że nie brakuje tam perełek z MUZY. Wczoraj robiłam zdjęcia do kolejnego posta stosikowego, który powinien ukazać się jeszcze w tym tygodniu, i oczywiście również wśród najnowszych pozycji nie zabrakło tytułów z tego wydawnictwa. Jakich? - przekonacie się niebawem. Wiem jedno, że muszę się niezwłocznie uporać z tymi zaległościami, bo MUZA ma w planach wydanie wielu ciekawych tytułów. Trudno będzie mi się im oprzeć...
Jesteście ciekawi zapowiedzi? Oto czego możecie się spodziewać:
Hołd dla literatury: Nowy Zafón, autobiograficzne eseje Murakamiego
Haruki Murakami znany jest z unikania rozmów o życiu prywatnym. W nowych autobiograficznych esejach przerywa milczenie. „Zawód: powieściopisarz” to zbiór tekstów dotyczących literatury i kulis zawodu. Murakami dzieli się swoim doświadczeniami pisarza, wrażeniami z lektur, a także uchyla nieco rąbka tajemnicy o samym sobie. Premiera książki „Zawód: powieściopisarz” już w maju.
W tłumaczeniu jest również długo oczekiwana powieść „Labirynt duchów” Carlosa Ruiza Zafóna. Saga o Cmentarzu Zapomnianych Książek na stałe zapisała się w kanonie światowej literatury, a nowa powieść autora przynosi jej wielki finał. W „Labiryncie duchów” czytelnicy odnajdą rozwiązanie kilku tajemnic z poprzednich tomów. Nowa powieść autora to hołd złożony sztuce opowiadania, który na długo pozostanie w pamięci.
Kryminały: Antonio Manzini, Pierre Lemaitre
Zuchwały debiut – to najtrafniejsze określenie kryminału „Czarna trasa”. Jej autor, Antonio Manzini to wnikliwy obserwator ludzkiej natury, pisze z przewrotnym humorem i odrobiną ironii. Prezentuje nam porywającego bohatera, Rocco Schiavone, w fascynujący sposób łączącego w sobie południowe machismo, ekscentryzm i wrażliwość. „Rocco Schiavone jest nieprzyjemny, szorstki, brutalny… Okropny i cudowny” – pisze „Vogue”. Książka Manziniego, autora porównywanego do Andrei Camilleriego, Donny Leon, Henninga Mankella, trafi do rąk polskich czytelników już w lutym.

Fantastyczne Polki, niesamowici Polacy: Rogowski, Schrimmer
Jadwiga Smosarska, Tamara Wiszniewska, Lena Żelichowska – polskie przedwojenne gwiazdy ekranu były prawdziwymi celebrytkami: miały talent, urodę, bogactwo i uwielbienie tłumów. Po wojnie otrzymały wyrok, który skazał je na śmierć w zapomnieniu, tysiące kilometrów od ojczyzny. Jak przecierało się drogę do kariery filmowej w międzywojennej Polsce? Jaki pseudonim gwarantował sukces sceniczny i ekranowy? Gdzie należało się pokazywać? Grzegorz Rogowski przedstawia fascynującą opowieść o polskich przedwojennych diwach. „Skazane na zapomnienie. Polskie aktorki filmowe na emigracji” w księgarniach od 22 marca.
W docenionym przez czytelników cyklu ukaże się również książka „Wybitne polskie rodziny” Marcina K. Schirmera. To historie dziewięciu wybitnych rodów, m.in. Estreicherów, Kisielewskich i Lutosławskich, których dzieje sięgają XIX wieku. Premiera już we wrześniu.
Z dala od zgiełku: fenomenalna „Cisza” i „Rzecz o ptakach”
Czym jest cisza? Gdzie ją odnaleźć? Dlaczego w obecnych czasach jest ważniejsza niż kiedykolwiek dotąd? W świecie zagłuszonym telewizją, radiem, zanurzeni w internecie i smartfonach, nie potrafimy znaleźć spokoju, usłyszeć siebie, nie dostrzegamy, co jest w życiu ważne. Erling Kagge snuje przenikliwą opowieść o ciszy, na zewnątrz i wewnątrz nas. „Cisza”, książka o harmonii, szczęściu, byciu w zgodzie samemu ze sobą to światowy fenomen. W Polsce ukaże się w drugim kwartale.
Na oderwanie od codziennego zgiełku pozwoli również książka „Rzecz o ptakach” Noaha Stryckera (kwiecień). To książka o zachowaniu, zwyczajach, niezwykłej mądrości i szóstym zmyśle tych, często zadziwiających, stworzeń. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników natury.
Być szczęśliwym: „The Life-Changing Magic of Not Giving a F*ck” Sarah Knight i „Ile kosztuje uśmiech” Ulricha Schnabla
Jak przestać spędzać czas, którego się nie ma, robiąc rzeczy, których się nie chce z ludźmi, których się nie lubi? Sarah Knight, zainspirowana fenomenalną „Magią sprzątania” postanowiła uporządkować swoje otoczenie i... głowę. Efektem jest „The Life-Changing Magic of Not Giving a F*ck” – sarkastyczna książka, naszpikowana zabawnymi i do bólu prawdziwymi przykładami, które pozwolą poprawić komfort swojego życia. Premiera już w marcu.
Emocje to również temat, który podejmuje Ulrich Schnabel, autor bestsellerowej „Sztuki leniuchowania”. Książka „Ile kosztuje uśmiech?” to mapa krajobrazu uczuć, przez który codziennie wędrujemy. Unaocznia nam emocjonalne pułapki społeczeństwa konsumpcyjnego i świata, w którym reklama i media wzięły nasze emocje na celownik. Wyjawia tajemnicę długotrwałych związków i pokazuje sposoby, przy pomocy których można uniknąć emocjonalnego wyczerpania w pracy zawodowej.
Jedz na zdrowie: Sobczak, Sokołowska i dieta Smartfood

By wiedzieć, jak żyć zdrowo warto również sięgnąć po książkę „Dieta smartfood”. To połączenie włoskiej pasji do gotowania i nauki w służbie naszego zdrowa. Książka powstała pod patronatem Europejskiego Instytutu Onkologicznego. Przedstawia trzydzieści produktów żywnościowych powszechnie znanych, a przy tym szczególnych, które wchodząc w dialog z DNA, chronią ciało przed chorobami i uciszają geny starzenia. Ich jadanie jest smart, czyli mądre. Znaczenie tego odkrycia brzmi futurystycznie: odtąd każdy z nas, w trakcie codziennych posiłków, może zmienić swoje zapisane w genach przeznaczenie. Premiera w marcu.
Natomiast o tym, jak jeść, żeby być szczęśliwym, dowiemy się z nowej książki Mai Sobczak, autorki bestsellera „Qmam kasze” i bloga o tym samym tytule. Jej „Przepisy na szczęście” otwierają na nowe smaki, przekazują filozofię postrzegania współczesnej bezmięsnej, bezmlecznej i bezglutenowej diety jako podstawy dobrego samopoczucia. Uczą, jak przygotować najlepsze dla siebie potrawy na bazie naturalnych rodzimych składników z dodatkiem przypraw i warzyw z całego świata. Inspirują kuchnią, która w oczywisty sposób prowadzi do szczęścia. Książka trafi do rąk czytelników już w lutym.
Znaleźliście coś dla siebie?
Ja najbardziej ostrzę sobie pazurki na najnowsze książki Haruki Murakamiego i Carlosa Ruiza Zafóna oraz na "Dietę smartfood". Inne pozycje też kuszą, a przecież wydawnictwo na pewno ma dla nas jeszcze wiele innych niespodzianek.
Początek roku w tym wydawnictwie zapowiada się bardzo ciekawie :)
OdpowiedzUsuńW pełni się z Tobą zgadzam. :)
UsuńI szczęśliwie!
OdpowiedzUsuń:)
UsuńNie znalazłam niestety nic dla siebie.
OdpowiedzUsuńNa szczęście to nie wszystko i z pewnością znajdziesz coś dla siebie w ofercie MUZY.
UsuńCzarna trasa może być dobra :D I dieta Smart food :D
OdpowiedzUsuńTeż mam taką nadzieję. :)
UsuńŁał, to będzie dobry rok. "Czarna trasa" na 100 % i Murakami na pewno:)
OdpowiedzUsuńściskam:)
Mam nadzieję, że dla nas wszystkich taki będzie. :) Uściski!
UsuńLubię wydawnictwo Muza za mini wersje fajnych książek np Zafona.
OdpowiedzUsuńJednak tym razem nic mnie z opisu nie zaciekawiło.
A na najnowszego Zafóna nie ostrzysz sobie ząbków?
UsuńWszędzie same perełki , a kuszeniu nie ma końca :)
OdpowiedzUsuńNie ma. Wydawnictwa atakują nas ze wszystkich stron. :)
UsuńZrobiłam się głodna, patrząc na dwie ostatnie nowości :)
OdpowiedzUsuńZapowiadają się pysznie. :)
UsuńJak dla mnie "Czarna trasa" :)
OdpowiedzUsuńMam nadzieję, że szybko trafi na Twoją półkę. :)
UsuńNa szczęście i pisarze i wydawnictwa już obiecali tyle fantastycznych książek, że nie wiem, kiedy to przeczytamy!
OdpowiedzUsuńZnam ten piękny problem. :)
UsuńBardzo smakowite propozycje
OdpowiedzUsuń