Wygraj książkę „Ember in the Ashes. Pochodnia w mroku”!
Kilka dni temu pojawiła się na blogu recenzja książki „Ember in the Ashes. Pochodnia w mroku”, a już dzisiaj zachęcam Was do udziału w konkursie. Mam nadzieję, że proste zasady i ciekawa nagroda zmotywują Was do uczestnictwa w zabawie. Aby zawalczyć o książkę, wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie.
Oto zasady zabawy:
- Organizatorką konkursu jestem ja - Kornelia Pikulik-Czyż - autorka bloga Korci mnie czytanie...
- Fundatorem nagrody jest Wydawnictwo Akurat.
- Konkurs trwa od 2 do 30 października 2017 roku.
- Zwycięzcą zostanie ten, kto w najciekawszy sposób odpowie na zadane pytanie. Laureata wyłoni organizator zabawy.
- Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej 6 listopada 2017 roku.
- Laureat będzie miał 7 dni na podanie adresu do wysyłki nagrody (adres na terenie Polski). Czas liczony będzie od momentu wysłania do zwycięzcy maila w tej sprawie.
- Jeśli przez ten czas nie doczekam się odpowiedzi, wyłonię kolejnego zwycięzcę.
- Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)
Aby wziąć udział w konkursie należy:
- zgłosić się pod tym postem,
- podać swój adres mailowy,
- w jak najciekawszy sposób odpowiedzieć na pytanie: "Jak wyglądałby świat bez książek?"
Zachęcam do udostępniania informacji o konkursie, polubienia mojego fanpage'u oraz oczywiście fundatora nagrody, ale nie jest to obowiązkowe. Chciałabym, żeby w zabawie wzięło udział jak najwięcej osób i żebym miała ogromny problem z wyłonieniem zwycięzcy. Mogę na Was liczyć?
Czekam na pierwsze zgłoszenia i życzę dobrej zabawy!
ja aktualnie mam sporą "kupkę" do czytania, trzymam kciuki za innych uczestników :)
OdpowiedzUsuńRozumiem. Gdybyś zmieniła zdanie, to zapraszam. :)
UsuńŚwiat bez książek wyglądałby jak trawnik bez koloru, jak jedzenie bez smaku, jak Biedronka bez świeżaków, jak oglądanie filmów w rozdzielczości mniejszej niż full HD, jak seks bez przyjemności, jak smartfon bez połączenia z internetem...
OdpowiedzUsuńTeoretycznie dałoby się żyć bez książek, pytanie tylko - co to byłoby za życie?
boobic@o2.pl
Ups, zapomniałem się zalogować ;)
UsuńŚwiat bez książek byłby jak mroczny las z najgorszego horroru, pełnych suchych drzew - czyli czytelników, z lodowatym wiatrem - czyli brakiem tematów do rozmów, z ciemną nocą - czyli bez wyobraźni, z piskliwym odgłosem gdzieś z oddali -czyli z poszukiwaniem rozrywki, z okruchami piasku i pyłu, który unosi wiatr - czyli z samotnością.
OdpowiedzUsuńania123423@wp.pl
Rozdzieliłam pytanie na dwie możliwości i posłużyłam się astronomicznymi skojarzeniami: Świat, w którym nigdy miałyby nie powstać książki - byłby jak Ziemia bez Księżyca - w końcu Księżycowi przypisuje się spowodowanie wyjścia życia na ląd! Natomiast opisując świat, z którego nagle zniknęłyby książki, posłużę się przykładem samego księżyca, a konkretnie jego powierzchni - powierzchnia pełna smutnych, pustych kraterów.
OdpowiedzUsuńMail: paulinad95@onet.pl
Pozdrawiam :)
Świat bez książek po prostu byłby nijaki,mdły, smutny, szary, ogłupiający.Wizja świata bez książek mnie przeraża.To Świat, w którym nie wyobrażam sobie przyszłości swojej i swoich dzieci.
OdpowiedzUsuńburgundowo@gazeta.pl
Świat bez książek byłby trudny, bo jak inaczej znaleźlibyśmy bratnią duszę jeśli nie rozpoznając tej osoby poprzez książkę którą lubi? Świat pozbawiony książek, jest światem bez wyobraźni, bez magii, a kto chciałby w takim żyć?
OdpowiedzUsuńkasia033@onet.eu
Jak wyglądałby świat bez książek? To świat z powierzchni którego zniknęłyby księgarnie, biblioteki.. W salonie na półkach nie stałyby nasze ukochane książki... Nie mogłabym leżeć pod kocem zatopiona w lekturze.. Nie mogłabym być sobą bo część mojego serca pozostałaby pusta.
OdpowiedzUsuńjustynax120@wp.pl
Jak wyglądałby świat bez książek, to jak zapytać o życie ryby na lądzie. Ktoś coś w temacie? Nie? Też tak sądzę! Świat bez piękna literatury, stałby się nagle szary, ponury. Nawet uśmiechom brakłoby magii, oczy straciłyby blask, człowiek każdy - chodziłby smutny, wiedząc, że nie może uciec do książki już, nie... (mail: beatahac@gmail.com)
OdpowiedzUsuńŚwiat bez książek wyglądałby jak większość otaczających Ziemię planet - albo zbyt gorąco, albo zbyt zimno, żeby normalnie funkcjonować. Pisanie sprawiałoby ludziom problemy. Wielu ludzi nie byłoby w stanie wyrażać swobodnie i bez znacznych trudności swoich emocji i opinii na dany temat. Choroba duszy prawie w każdym z nas, bez możliwości poprawy, a jedynie z możliwością pogorszenia swego stadium zaawansowania. Wszędzie rutyna, nie zwracanie uwagi na szczegóły. Bieg przez życie, bez widzenia jakiegokolwiek celu, donikąd... Byleby do przodu, bez zatrzymywania się i dostrzegania rzeczy ważnych.
OdpowiedzUsuńDla wielu byłby to świat z niewystarczającą ilością tlenu do przeżycia.
mail (kasiajablko16@interia.pl)
UsuńKsiążka - kawałek papieru przepełniony przypadkowymi literami,a z tych powstają słowa. Ze słów powstają zdania, a następnie opisy, wątki, fabuły etc. Książka jest więc przedmiotem magicznym, który po otwarciu przenosi mnie w nowy świat, gdzie poznaje nowych bohaterów i im towarzysze w ich przygodach...
OdpowiedzUsuńW momencie zabrania książek zostaje zabrana cząstka mnie i mojej duszy. Pozostaje jedynie "mechaniczne" ciało i umysł z wgranym programem " monotonne życie". I tak życie oparte byłoby na schemacie dom - praca - sklep - dom. Kolory, smaki, kształty - byłyby zbędne, ponieważ nie odczuwałbym ich. Tak więc na zasadzie reakcji łańcuchowej niszcząc książkę, czyli świat wyobraźni niszczy się świat rzeczywisty.
Łukasz
mcnarcyz@interia.pl
Świat bez książek? Byłby światem straconym, ziemią obrośniętą w ludzką samotność, sercem wszechświata jedynie z nazwy, szkieletem bez mięśni, mięśniem bez ruchu.. Świat bez książek byłby straconym, i to na amen, na wszystkie modły i na wszystkie czasy. W ten sposób właśnie umiera się przedwcześnie, drogi świecie ;)
OdpowiedzUsuńdominika.karpiel17@gmail.com
UsuńŚwiat bez książek, to świat, w którym ludzie nie posiadają wyobraźni. Są zaprogramowanymi robotami, które nie potrafią myśleć samodzielnie. Nie wiedzą co to piękno. Nie wiedzą co to szczęście.
OdpowiedzUsuńW świecie bez książek - Tolkien nigdy nie napisał Władcy Pierścieni (o zgrozo), G. Martin nie porwał się na Grę o Tron, Orwell nawet nie pomyślał o stworzeniu Roku 1984. Żadne dziecko nie poznało Opowieści z Narnii, nikt nie śledził losów Ani Shirley, ani nie wylewał łez nad Lassie wróć.
Jeśli gdzieś istnieje taki równoległy świat - mam nadzieję, że nigdy do niego nie trafię.
Natalia
natalia.jarek@yahoo.com
Świat bez książek byłby jak życie bez psa, bez radości, bez smaku, bez zapachu, bez kolorów, bez szaleństwa i... bez sensu :-).
OdpowiedzUsuńmirabela0904@yahoo.pl
Bez książek na świecie cala wiedza przekazywana była by z ust do ust, dlatego też nie było by tak świata rozwiniętego jak dziś.Była by tylko wiedza praktyczna,nie było by teorii. Brakowałoby tez ustaw i konstytucji, w tedy niektóre problemu ludzie rozwiązywali by problemy nie do końca uczciwe. Bez książek nie można byłoby uruchomić swojej wyobraźni, ani nakarmić swojego mózgu głodnego wiedzy.Nie było by w tedy niezwykłych odkryć. Co za tym idzie jedynymi stworzeniami, które unoszą się nad ziemią byłyby ptaki, owady oraz nietoperze.
OdpowiedzUsuńŻycie człowieka, który od urodzenia nie miał do czynienia z książkami, ponieważ w jego świecie nie istniałyby one byłoby po prostu puste. Od dzieciństwa wysłuchiwał by jedynie narzekań dorosłych o brutalności świata i jego niesprawiedliwości. Od samego początku swojego istnienia musiałby się mierzyć z rzeczywistością. Skoro nie ma książek, nie ma wyobraźni i dziecinnego świata fantazji. Niemożliwe jest wyobrażanie sobie licznych przygód ze swoimi ulubionymi bohaterami, ponieważ ich nie ma. W chwilach smutku, samotności, czy zwątpienia nie będzie wyimaginowanego przyjaciela, który pomoże i doradzi, który będzie odskocznią od bezwzględnego świata dorosłych. Takie dzieciństwo nie potrwa długo, bo nie będzie miało podstaw istnienia. Mały człowiek mając za jedyny wzór otaczających go ludzi, a przede wszystkim swoich rodziców, nie wykształci sobie własnego poglądu na świat. Nie mogąc wybierać, nie mając do niczego innego odwołania podporządkuje się po prostu temu, co go otacza.
OdpowiedzUsuńmateuszwasiq@gmail.com