niedziela, 1 listopada 2015

Szczęście do wzięcia!

Szczęście do wzięcia!

"Kochamy czytać i nawet nie zastanawiamy się jak bardzo smutne byłoby nasze życie, gdybyśmy, z różnych powodów, nie mogli tego robić…"


Dzieci niewidome mają znacznie utrudniony dostęp do literatury, bo książki brajlowskie są drogie. Z czego to wynika? Przeciętna powieść napisana brajlem to kilka opasłych tomisk. Koszt wyprodukowania każdego z tomów to około 170 zł, co daje nam w przybliżeniu 1 000 złotych za całą książkę. Przyznacie, że to bardzo dużo? Cóż, niektórzy pewnie powiedzą, że niech w takim układzie niewidome dzieciaki sięgają po audiobooki. Owszem jest to jakieś rozwiązanie, ale przecież to nie to samo. Niemal przy okazji każdego mojego posta o audiobookach i e-bookach odzywa się spora rzesza moli książkowych, które nie potrafią się przekonać do tych nowych form książek. Poza tym spora część z tych osób, które nie stronią od audio i e-booków i tak woli tradycyjne książki. Również dzieci niewidome powinny mieć wybór i możliwość jak najczęstszego obcowania z literaturą. Niech dzięki książkom wyobrażą sobie to, czego nie są w stanie zobaczyć.

Szczęście do wzięcia!
Wydawnictwo WAM, wprowadzając na polski rynek książkę "Szczęście do wzięcia", postanowiło wesprzeć czytelnictwo wśród dzieci niewidomych. Do końca bieżącego roku każdy z nas może przekazać dowolną kwotę na konto Stowarzyszenia Nadzieja (nr konta: 15 1240 4461 1111 0000 4661 0607), a Wydawnictwo WAM dołoży tyle samo (nie mniej niż 1 000 zł i nie więcej niż 5 000 zł). Zgromadzone środki zostaną wykorzystane na zakup książek brajlowskich dla biblioteki Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.


Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, to odsyłam Was na stronę akcji. Tam znajdziecie informacje o Stowarzyszeniu Nadzieja, o wspieranym ośrodku, o książce "Szczęście do wzięcia" oraz regulamin akcji.

Mam nadzieję, że nie zabraknie ludzi chętnych do pomocy tym wspaniałym dzieciakom.

Cytat i zdjęcia pochodzą ze strony akcji.

12 komentarzy :

 1. Serdecznie dziękuję za udostępnienie informacji o akcji:) Niech dobro idzie w świat:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała przyjemność po mojej stronie. Mam nadzieję, że odzew będzie duży.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 2. To prawda, dzieci powinny mieć wybór. Książka drukowana to nie to samo co audiobook. A jak ogromna jest różnica każdy wielbiciel książek wie. Zatem należy wspierać takie akcje i pomagać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Zapraszam do udostępniania informacji o akcji.

   Usuń
 4. Bardzo wartościowa akcja :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oby więcej tak wspaniałych akcji.

  OdpowiedzUsuń
 6. Akcje jest piękna (książka zresztą też- właśnie skończyłam ją czytać).
  Fajnie, że można w tak prosty sposób pomóc tym dzieciom;)
  PS: W ramach promocji tejże akcji, organizuję Book Tour z tą książką:)

  www.ksiazkoholiczka94.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak myślałam, że książka musi być świetna. Chętnie ją kiedyś przeczytam. :)
   Dziękuję za zaproszenie.

   Usuń