czwartek, 15 sierpnia 2019

Agata Fąs „O dziewczynce bez daru”

Agata Fąs „O dziewczynce bez daru”

Mądre książeczki dla dzieci są zawsze w cenie, jednak chyba się ze mną zgodzicie, że o takie opowieści wcale nie jest łatwo. Kolorowych książeczek jest mnóstwo, niestety piękna oprawa graficzna nie zawsze idzie w parze z ciekawą i pouczającą historią. Niedawno trafiła do nas dosyć niepozorna książeczka. Czy „Dziewczynka bez daru” Agaty Fąs pod dosyć skromną oprawą skrywa wartościową historię? Na to pytanie postaram się dzisiaj odpowiedzieć.

Agata Fąs „O dziewczynce bez daru”

Nali mieszka w Mieście Wybranych. Każdy z mieszkańców tej miejscowości ma ogromny talent, jest wybitny w pewnej dziedzinie. Niestety Nali nie ma żadnego daru. Wszyscy jej koledzy już odkryli swój talent, została tylko ona. Jeśli szybko to się nie zmieni, będzie musiała opuścić Miasto Wybranych, swoją rodzinę, przyjaciół i znajomych…

Nali wyrusza w świat w poszukiwaniu swego daru. Czy uda jej się go odnaleźć? Czy będzie mogła wrócić do rodziny i bliskich?

Agata Fąs „O dziewczynce bez daru”

O dziewczynce bez daru” to dosyć mała książka, ale wbrew pozorom nie jest wcale krótka. Spędziłyśmy z nią z córką kilka sympatycznych wieczorów. Książkę czyta się dobrze, jest to ciekawa i pouczająca lektura. Moim zdaniem najmłodsi czytelnicy mogą nie do końca ją zrozumieć, ale już dzieci w wieku szkolnym powinny sobie świetnie poradzić z tą historią.

Agata Fąs „O dziewczynce bez daru”

Nali jest bardzo sympatyczną bohaterką, zawsze chętną do pomocy, do tego rezolutną. Bardzo ją polubiłyśmy z córką i kibicowałyśmy jej w jej poszukiwaniach. Dziewczynka spotyka na swojej drodze wiele ciekawych istot, musi się zmierzyć z niełatwymi zadaniami, z pewnością nie jest jej łatwo, ale się nie poddaje. Jest to opowieść o szukaniu własnego ja, o byciu akceptowanym, a raczej o braku akceptacji dla inności, ale nie tylko. Nie będę Wam wszystkiego zdradzała, żeby nie odbierać Wam przyjemności z czytania.

Agata Fąs „O dziewczynce bez daru”

Jak już wcześniej wspomniałam oprawa graficzna jest skromna. Książka ma niewielkie rozmiary, ale za to ilustracje są pełne uroku i smaku. Myślę, że spodobają się wszystkim dzieciakom. Całość doskonale do siebie pasuje.

Agata Fąs „O dziewczynce bez daru”

O dziewczynce bez daru” to książka dla dzieci, podczas lektury której również dorośli nie będą się nudzić. To opowieść pełna mądrości, uroku, a do tego bardzo wciągająca. Czyta się ją przyjemnie i szybko, ciężko też się od niej oderwać. Gorąco polecam Wam tę niepozorną książeczkę, podczas lektury czeka na Was sporo emocjonujących chwil. Warto przeczytać!

Moja ocen:9/10

Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję Autorce.

Agata Fąs, O dziewczynce bez daru, Wydawnictwo AlterNatywne, 2018,
ISBN: 978-83-947567-6-5,
Str. 60.

Na koniec gorąco zapraszam Was do udziału w Konkursie na profilu Facebookowym. Do zgarnięcia "Łowca smaku" Urszuli Ziętek, a jeśli bardzo się postaracie, to egzemplarze książki będą dwa. Z niecierpliwością czekam na Wasze zgłoszenia. 


 Konkurs patronacki
18 komentarzy :

 1. Skoro dziecko jest zadowolone, to czego chcieć więcej. Sama chętnie bym ją przeczytała. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Az jestem ciekawa jak się ta historyjka skończy. Na pewno porusza bardzo ważne treści :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. :) Warto przeczytać samemu, ale przede wszystkim obdarować książeczką najmłodszych.

   Usuń
 3. Najważniejsza jest treść. Będę miała tę książkę na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydaje się być uroczą książeczką :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię takie pouczające książki dla dzieci. Chętnie bym ją przeczytała. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że książeczka niebawem trafi w Twoje ręce. :)

   Usuń