piątek, 21 kwietnia 2017

K. Bromberg „Driven. Namiętność silniejsza niż ból”

K. Bromberg „Driven. Namiętność silniejsza niż ból”
Przygodę z serią Driven zaczęłam dosyć niecodziennie, bo od piątej i szóstej części. Na szczęście nie były one mocno związane z poprzednimi tomami, opowiadały historie osób z otoczenia głównych bohaterów czterech pierwszych części. „Slow Burn.Kropla drąży skałę” i "Sweet Ache. Krew gęstsza od wody" zaciekawiły mnie do tego stopnia, że postanowiłam poznać pierwsze tomy serii, sprawdzić, jak się zaczęła ta opowieść. „Driven. Namiętność silniejsza niż ból” to początek serii, ale też literacki debiut autorki. Czy okazał się obiecujący?

Rylee Thomas dopina ostatnie elementy przed charytatywną imprezą, która niebawem ma się zacząć, a której jest organizatorką. Bardzo jej zależy na tym, by wypadła dobrze, chociaż nie podoba jej się sposób pozyskiwania pieniędzy. Niebawem ma się odbyć licytacja, w której to w rolach eksponatów mają wystąpić kobiety, atrakcyjne i znane. Panowie będę licytować randki z tymi paniami.

Rylee przypomina sobie, że musi jeszcze przynieść tabliczki do licytacji. Gdy udaje się do magazynku, słyszy jednoznaczne odgłosy. Za kulisami w kącie jakaś para uprawia seks albo jest bardzo blisko tego aktu. Jakoś na palcach udaje jej się przemknąć obok kochanków i wchodzi do składziku, niestety drzwi za nią się zatrzaskują i zostaje uwięziona w ciasnym pomieszczeniu. Wpada w panikę, pojawiają się wspomnienia, które jeszcze bardziej wytrącają ją z równowagi. Zaczyna krzyczeć, walić w drzwi w nadziei na pomoc. Na szczęście niebawem drzwi się otwierają, a Rylee wpada na przystojniaka, który się w nich pojawia. Z nieznanych sobie przyczyn dziewczyna traci głowę dla wybawcy i daje mu się pocałować, pieścić... W ostatniej chwili się powstrzymuje, beszta mężczyznę i wymyka się na górę. Nie jest to jej ostatnie z nim spotkanie. Mężczyzna jest nią zaintrygowany i zakłada się z nią, że do końca wieczoru ta obieca mu randkę. Stawką jest duży datek na cel tej imprezy.

Kobieta wraca do swoich zajęć. Okazuje się jednak, że los postanowił spłatać jej niezłego figla. Jedna z dziewczyn, z którą to randka miała być licytowana, nie zjawia się i ktoś musi ją zastąpić. Chętnych niestety brakuje i to Rylee musi ją zastąpić, mimo wewnętrznego sprzeciwu i ogromnego zażenowania. Łatwo zgadnąć, kto wylicytuje wieczór w jej towarzystwie...

Muszę przyznać, że świetnie się bawiłam czytając „Driven. Namiętność silniejsza niż ból”, wielokrotnie lektura wywołała uśmiech na mojej twarzy, nie zabrakło też emocji, gorących scen, ale też wzruszających momentów. Bez wątpienia jest to powieść erotyczna, świetne babskie czytadło, ale czy tylko? Autorka porusza wiele ciekawych i trudnych tematów.

Główni bohaterowie, Rylee i Colton, to dwie osoby z ogromnym bagażem złych doświadczeń, poranione, zagubione i bardzo różne. Każde z nich ma inne oczekiwania od życia i ewentualnego partnera, inaczej patrzą na związek, ale jedno ich łączy – oboje są zamknięci w sobie i sporo ukrywają. Czy ich związek jest możliwy?

Przez książkę przebrnęłam w bardzo szybkim tempie, lektura mnie wciągnęła i zaintrygowała, zapewniła rozrywkę i relaks. Mamy tu niezła huśtawkę nastrojów, od pasji i namiętności po ogromny ból, izolowanie się i ranienie innych. Polubiłam Rylee i Coltona, chociaż kilkakrotnie mocno mnie zirytowali.

Muszę przyznać, że ta powieść to naprawdę świetny debiut i ani trochę mnie nie dziwi, że seria cieszy się taką popularnością. Dużo emocji, tajemnic i ogromna namiętność sprawiają, że książka świetnie wpisuje się gatunek literatury kobiecej. Wielokrotnie zawiodłam się na powieściach erotycznych, bo albo były puste, albo beznadziejnie napisane, albo okropnie irytujące. K. Bromberg intryguje, ale też pisze w taki sposób, że chce się to czytać, że lektura jest przyjemna i wciągająca, że możemy się oddać przyjemności czytania, a nie musimy nieustannie zgrzytać nad jakimiś niedociągnięciami. Ta powieść to świetny sposób na relaks, odsapnięcie od codziennych problemów, ale też od poważnej literatury. Jestem zauroczona i niezmiernie ciekawa dalszego ciągu tej historii.

Moja ocena: 8/10

Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję Wydawnictwu Helion.


K. Bromberg, Driven. Namiętność silniejsza niż ból, Wydawnictwo Helion, 2015,
ISBN: 978-83-246-9686-4,
Str. 376.
Driven. Namiętność silniejsza niż ból [K. Bromberg] - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

11 komentarzy :

 1. Czytałam trzy pierwsze tomy tej serii. Bardzo mnie wciągnęły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że niebawem będę mogła poznać kolejną część. :)

   Usuń
 2. Muszę zacząć przygodę z tą serią :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie czytam pierwszy tom tej serii i przyznam, że zaczyna się bardzo obiecująco ♡ Pozdrawiam Goszaczyta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, mam nadzieję, że dalszy ciąg jest równie ciekawy. :)

   Usuń
 4. Na razie mam za sobą tylko "Slow Burn", ale też zamierzam zapoznać się z pierwszymi tomami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak bohaterowie irytują, to dobrze. Przynajmniej widać, że autor wie, jak poruszyć czytelnika ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Lepiej ich kochać lub nienawidzić, o tych letnich szybko się zapomina. :)

   Usuń
 6. Marzę o tej serii! Koniecznie muszę wygospodarować czas by przyjrzeć się jej bliżej!

  OdpowiedzUsuń