piątek, 10 stycznia 2014

Inicjatywa Wydawnictwa M - Czas na Biblię

Dzisiaj słów kilka o inicjatywie Wydawnictwa M, a dokładnie nowym portalu biblijnym: www.czasnabiblie.pl.


Idea nawiązuje do rosnącego coraz bardziej – zwłaszcza wśród młodych ludzi - zainteresowania Biblią. czasnabiblie.pl to przestrzeń dla rzetelnego i przystępnego poznania Słowa Bożego, miejsce dla dyskusji i modlitwy, ponieważ jesteśmy przekonani, że właśnie nadszedł Czas na Biblię!

Portal powstał jako odpowiedź na zachętę Jana Pawła II do rodzinnego czytania Pisma Świętego. Obejmuje różne środowiska i łączy je wokół Biblii oraz osoby i nauczania Papieża, który 27 kwietnia 2014 roku zostanie ogłoszony świętym.

Przygotujmy się na to wielkie wydarzenie, czytając w naszych domach Słowo Boże wraz komentarzami autorów, a przede wszystkim bł. Papieża.

Będzie to doskonałe wypełnienie jego życzenia i przyjęcie błogosławieństwa, którego udzielił na dwa tygodnie przed swoją śmiercią:

"Z  serca błogosławię rodzinom, które wspólnie czytają słowo Boże"
- Jan Paweł II, 19 marca 2005 r.9 komentarzy :

 1. Warto czytać Biblię, choć nie jest to łatwe. Trzeba spokoju i skupienia, żeby dokładnie zrozumieć przekaz Słowa Bożego. A inicjatywa rzeczywiście piękna!
  Na kilku blogach widziałam już post dotyczący tej inicjatywy. Szkoda tylko, że pod tymi postami jest tak mało komentarzy... O czym to świadczy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą, komentarzy faktycznie niewiele, ale myślę, że i tak informacja dotarła do wielu osób. Wiara to sprawa bardzo prywatna, więc też nie każdy ma chęć i odwagę wypowiadać się na ten temat.

   Usuń
  2. Tak Kornelio, masz rację. Szczególnie wielu osobom brak odwagi:)

   Usuń
 2. Bardzo szczytna inicjatywa :)

  OdpowiedzUsuń