Agnieszka Stec-Kotasińska „Cuda Cichej Nocy”

Agnieszka Stec-Kotasińska „Cuda Cichej Nocy”

W ostatnich latach świąteczne opowieści stały się bardzo modne. Doskonale wpisują się czas oczekiwania na Gwiazdkę, ale też w samo świętowanie. Pomagają odpowiednio się nastroić i ogrzać serca, ale również zrelaksować. Czy „Cuda Cichej Nocy” Agnieszko Stec-Kotasińskiej przynoszą zapach świerku i pierników? 

Róża ma osiemdziesiąt lat, gdy uświadamia sobie, że jej dzieci i wnuki rozpełzły się po świecie i zupełnie ich do siebie, ale też do niej nie ciągnie. Wie, że dużo jest w tym jej winy, że nie potrafiła ich skupić wokół siebie. Teraz postanawia to zmienić. W intrygę wciąga swego syna Janka... 

Szymon w prostacki sposób zrywa z Jagodą. Twierdzi, że ta poświęca się tylko nauce, a w ich związku od jakiegoś czasu wieje nudą. Jagoda jest załamana, i to podwójnie, bo oprócz narzeczonego traci też pracę. Ojciec Szymona był szefem firmy, w której dotychczas pracowała...

Mikołaj wraca w pośpiechu do domu z próby przed bożonarodzeniowym koncertem, gdyż dostaje wiadomość, że jego ciężarna siostra postanowiła go niespodziewanie odwiedzić. Na szczęście pani Teresa, jego sąsiadka, roztacza opiekę nad Laurą. 

Kamila jest załamana, bo zbliża się dzień, kiedy jej mąż wyjedzie za ocean. Obecnie pracuje w dużej rzeszowskiej firmie, której niestety sytuacja sukcesywnie się pogarsza. Dominik zamiast czekać na wypowiedzenie postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i skorzystać z oferty kolegi ze Stanów... 

Zgodnie z oczekiwaniami „Cuda Cichej Nocy” to opowieść, która nastraja czytelnika świątecznie. Mamy tu piękną, ciepłą historię, magię i miłość, mniejsze i większe dramaty, niespodzianki oraz dużą dawkę życiowej mądrości. Mamy siłę rodzinnych więzi i umiejętność przebaczania. Autorce udało się stworzyć coś więcej niż kolejną banalną powieść świąteczną, pełną lukru i miłości, chociaż jedno i drugie też tu występuje, ale w umiarze. 

Książkę czyta się szybko, lekko i bardzo przyjemnie. Agnieszka Stec-Kotasińska wykreowała galerię bardzo sympatycznych postaci, chociaż oczywiście czarnych charakterów też nie mogło zabraknąć. Były emocje, wzruszenia, śmiech i dobra zabawa. Były aromaty przywodzące święta i urocze zimowe obrazki. 

Dzięki „Cudom Cichej Nocy” święta w moim domu zagościły w tym roku wcześniej niż zwykle. Udzieliła mi się atmosfera panująca w książce i stopniowo wystawiam z szaf ozdoby, piekę ciasta z cynamonem, i dobrze mi z tym. Już rozglądam się za kolejną świąteczną opowieścią, która umili mi czas oczekiwania na święta. Może coś mi polecicie? 

Moja ocena: 8/10 

Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję Wydawnictwu Replika. 


Agnieszka Stec-Kotasińska, Cuda Cichej Nocy, Replika, 2021, 
ISBN: 978-83-66989-12-2, 
Str. 352.

Komentarze

 1. Cieszy fakt Kornelio - że książka zrobiła na Tobie pozytywne wrażenie. Będę miał na uwadze, ale jak zawsze - jeśli chodzi o Święta Bożego Narodzenia - polecam Cecelię Ahern - "Podarunek". Tez bardzo magiczna ;-) . Serdecznie pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. "Podarunek" czytałam dawno temu i faktycznie robi wrażenie. :) Również pzdrawiam!

   Usuń
 2. Ja na razie nie mam ochoty na świąteczne książki, ale zapiszę sobie tytuł na przyszłość. Zwłaszcza, że co roku dużo ich wychodzi, a trudno znaleźć dobrą.
  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, sporo się ich pojawia, ale niekoniecznie dobrych. :) Polecam!

   Usuń
 3. Wspaniale byłoby przeczytać tę książkę w świąteczną cichą noc przy choince.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie, że lekko się ją czyta ❤

  OdpowiedzUsuń
 5. ja to średnio taką lekturę lubuję:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że ta książka ma szansę spodobać się wielu osobom. Ja jednak nie mam jej w planach, bo to nie moje klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 7. Grunt, to dobra rozrywka ;) ja jestem po lekturze 2 świątecznych książek i też już wystawiłam świąteczne "michałki".

  OdpowiedzUsuń
 8. Tej świątecznej książki nie mam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam ochotę przeczytać tę książkę. Jednakże dali nie do tej filii bibliotecznej MBP. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Polecam np. ,,Wigilijną przystań" czy ,,Gwiazdeczkę" . Nie polecam ,,Świątecznego sekretu" :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty