Agata Widzowska „Psierociniec”


Agata Widzowska „Psierociniec”

Myślę, że na dobre utknęłam nad pewną książką. Ma ponad osiemset stron i to dosyć drobnym drukiem, więc pewnie jeszcze długo będę ją czytać. Żebyście jednak o mnie nie zapomnieli, mam dla Was recenzję jednej z książeczek z biblioteczki Aurelki. Mowa o bajce „Pserociniec” Agaty Widzowskiej.

Agata Widzowska „Psierociniec”
Jak możemy przeczytać na okładce książki, Remik, główny bohater tej opowieści, istnieje naprawdę. Został przygarnięty przez autorkę tej książki i są obecnie nierozłączni.

Pewnego dnia Remik się zgubił i nie mógł znaleźć drogi do domu i swojej rodziny. Tułał się, próbując trafić na znajome zapachy, jednak bezskutecznie. W końcu został złapany i trafił do Psierocińca. W schronisku dla zwierząt duże psy nie przywitały go zbyt serdecznie, ale za to szybko zaprzyjaźnił się z pewnym pudlem o imieniu Dredek.

Piesek odkrywa w sobie talent to tworzenia wierszy. Lubi rymować i jak się niebawem okazuje, jego poezja ma moc. Zwierzęta, które pojawiają się w jego wierszach, szybko znajdują nowy dom.

Pewnie jesteście ciekawi, czy książka przypadła nam do gustu? Aurelka stwierdziła, że to słodka bajeczka, w której wszystko jej się podoba. I psy, i koty, bo musicie wiedzieć, że w Psierocińcu mieszkają też kociaki. To ciepła opowieść o zwierzakach, o przyjaźni, tęsknocie za miłością i rodziną. Mamy tu mnóstwo wierszyków, niektóre są niezłymi połamańcami językowymi. Czytanie ich wymaga sporej uwagi. Myślę, że to świetny trening językowy dla dzieci i dorosłych.

Agata Widzowska „Psierociniec”

Wraz z bohaterami „Psierocińca” przeżywamy zabawne historie, romantyczne i te bardzo dramatyczne. Dzieje się sporo, a sami bohaterowie wzbudzają dużą sympatię, chociaż doberman czy wilczur nie zabiegają o nasze względy. Dzieci mają okazję wczuć się w trudną sytuację zwierząt w schronisku, poznać uczucia opuszczonych psiaków.

Agata Widzowska „Psierociniec”

Z pewnością na uwagę zasługuję oprawa graficzna. Bardzo podobają mi się ilustracje Małgorzaty Pietralik, kolorowe, zabawne i z charakterem. Świetnie trafiają do dziecięcej wyobraźni. Do tego kredowy papier i ładna twarda oprawa sprawiają, że książka prezentuje się pięknie.
Agata Widzowska „Psierociniec”

Oczywiście obie z Aurelką gorąco Wam polecamy tę bajeczkę. Spędziłyśmy miło czas z tą lekturą i Wam życzymy tego samego. Jeśli szukacie prezentu dla swoich (lub nie swoich) pociech, to „Psierociniec” nadaje się do tego idealnie. To pierwsza część serii, więc niebawem opowiemy Wam o kolejnym tomie.

Nasza ocena: 8/10

Z możliwość przeczytania tej książki dziękuję Grupie Wydawniczej Foksal.Agata Widzowska, Psierociniec, Grupa Wydawnicza Foksal,
ISBN: 978-83-280-4729-7,
Str. 56,
Ilustracje: Małgorzata Pietralik.

Psierociniec [Agata Widzowska] - KLIKAJ I SłUCHAJ ONLINE

Komentarze

 1. Tak promienny uśmiech dziecka jest idealną rekomendacją dla tej książeczki. No i to piękne wydanie.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oprawa graficzna jest bardzo ważna w tego typu publikacjach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda bardzo ładnie a i zawartość ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z chęcią i ja bym poczytał. Był czas - a może wrócę do niego - kiedy pisałem bajki dla dzieci. Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 5. Jaka piękna Aurelka! :) A książeczka wydaje się bardzo wartościowa - takie lubimy najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Skoro córa zadowolona, to książkę można śmiało polecać!

  OdpowiedzUsuń
 7. Cześć witam cię bardzo serdecznie w ten piękny czerwcowy wieczór widać że córcia jest zadowolona uśmiech pokazuje wszystko aita grafika coś fantastycznego z chęcią sama przeczytam tą książkę w chwili obecnej czytam o uprowadzeniu Nataszy kampusz ale chętnie wpiszę ją na swoją listę czytelniczą pozdrawiam pięknie i życzę przyjemnego wieczoru


  💁 odnowionaja.blogspot.com

  Zapraszam Cię serdecznie na bloga swej Przyjaciółki Agnieszki , która chwyta piękne chwile w swój obiektyw , ale również pisze życiowe przesłania z serca dla drugiego człowieka .

  Pozdrawiam serdecznie Sylwia

  OdpowiedzUsuń
 8. Cieszę się, że jest coraz więcej fajnych książeczek dla młodszych :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Widzę, że książka jest pięknie wydana, a to bardzo ważne :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty