niedziela, 1 kwietnia 2018

Marta Krzemińska "Królik Franek i tajemnica dobrej zabawy"

Marta Krzemińska "Królik Franek i tajemnica dobrej zabawy"

Kochani, przede wszystkim pragnę Wam życzyć świąt pełnych radości i miłości, wiosennych i szczęśliwych, pełnych niespodzianek i pyszności, zatrzymania i odpoczynku (np. z książką w ręku). Po prostu wesołych świąt!

Marta Krzemińska "Królik Franek i tajemnica dobrej zabawy"

Mam dla Was dzisiaj krótką recenzję książeczki dla najmłodszych. To nasze drugie spotkanie z sympatycznym królikiem Frankiem. Z jaki problemem tym razem przyjdzie mu się zmierzyć?

Marta Krzemińska "Królik Franek i tajemnica dobrej zabawy"
Króliczek w nagrodę za dobre zachowanie mógł wybrać sobie prezent - jedną z wielu gier, jakie były w sklepie. Jego wybór padł na Memo. Grał już w tę grę w przedszkolu i świetnie mu szło, był przekonany, że w domu będzie tak samo. I faktycznie początkowo króliczek wygrywa, idzie mu świetnie, bo ma dobrą pamięć. Jednak później jego koncentracja spada i wygrywają po kolei inni członkowie rodziny. Frankowi to się nie podoba, z trudem tłumi negatywne emocje, w końcu nie wytrzymuje...

Wiadomo, że przegrywać nie jest łatwo. Dzieci razem z Frankiem mogą się przekonać, że nie zawsze można wygrywać i że z osobami, które złoszczą się po przegranej, nikt nie chce grać. Ważna jest sama zabawa, zwycięstwo jest przyjemne, ale nie jest najważniejsze.

Po raz kolejny miło spędziliśmy czas z Frankiem. Historia jest ciekawa i bardzo pouczająca. Główny bohater wzbudza sympatię. Świetnie oddaje on emocje, jakie targają dziećmi w jego wieku. Pytania, które znajdują się na końcu książki, są dobrym zaproszeniem do rozmowy rodzica z dzieckiem, sprawdzenia, czy pociecha zrozumiała przesłanie tej opowieści.
Marta Krzemińska "Królik Franek i tajemnica dobrej zabawy"

Książka wygląda ładnie, bardzo podobają nam się ilustracje Eweliny Jaślan-Klisik, kolorowe, ale nieprzejaskrawione. Rozmiary tej pozycji idealnie nadają się do małych dziecięcych rączek.

Polubiłyśmy z Aurelką tę serię i z niecierpliwością czekamy na kolejne tytuły. Książeczki bawią i uczą. Czyta się je szybko i przyjemnie. Jesteśmy niezmiernie ciekawi, z jakimi problemami będzie jeszcze musiał się zmierzyć Franek.

Nasza ocena: 9/10

Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję Grupie Wydawniczej Foksal.Marta Krzemińska, Królik Franek i tajemnica dobrej zabawy, Grupa Wydawnicza Foksal, 2018,
Ilustracje: Ewelina Jaślan-Klisik,
ISBN: 978-83-280-5069-3,
Str. 32.

12 komentarzy :