środa, 26 października 2016

Nowości i zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok

Nowości i zapowiedzi Wydawnictwa Psychoskok
Muszę przyznać, że często z ciekawością przyglądam się ofercie Wydawnictwa Psychoskok, a od kiedy zostałam mamą, szczególnie interesują mnie pozycje dla najmłodszych czytelników. Wśród najnowszych zapowiedzi również znalazłam książkę adresowaną do dzieci. Chodzi o „Zoo” Tadeusza Grubeckiego.

„Zoo” Tadeusz Grubecki
Premiera książki już 28 października 2016!

Oto zapowiedź:
Bajeczka wierszowana, która zabiera dzieci w przepiękną podróż do świata zoologicznego. Maluchy mają okazję poznać zwierzęta, które nie występują w naszym klimacie, a są to między innymi: papugi, nosorożce, żyrafy, wielbłądy. Wiele ciekawostek o egzotycznych zwierzątkach i kolorowe ilustracje spowodują, że dzieci zobaczą różnice pomiędzy naszymi „polskimi”, a tymi z innych kontynentów. Prosty, lekki i humorystyczny język sprawi, że dzieci będą oczarowane i zafascynowane opowiastką. Forma rymowana natomiast sprawi, że najmłodsi czytelnicy będą zachęceni do odkrywania kolejnych gatunków i zgłębiania tajemniczego świata natury”.

Oczywiście dorośli czytelnicy też znajdą coś dla siebie.

„Piszą mnie wiersze” Danuta Pasieka

„Piszą mnie wiersze” to tomik poezji Danuty Pasieki.

Data premiery: 20 października 2016

„Wiersze w tomiku Danuty Pasieki traktują o Bogu i ludzkich zaniedbaniach, o godnym, godziwym życiu, o rodzinie, miejscach w przestrzeni, w których dostrzegamy siebie, nazywamy nasze uczynki po imieniu, o wyborach, podejmowanych każdego dnia, o pracy i o poezji…
Autorka  mówi nam jak powinniśmy żyć, ale nie robi tego wprost, nie daje gotowych rad, nie przepisuje recept na doskonałość. To pozostawiam nam, bo wierzy w mądrość czytelników, w ich nieograniczone możliwości interpretacyjne. Poetka analizuje pewne stany, które wpływają na percepcję świata i dlatego godne są utrwalenia.
Liryka czasu przeszłego – to określenie zdaje się najbardziej oddawać egzystencjalną problematykę utworów Danuty Pasieki.
Piszą mnie wiersze to książka wyjątkowo mądra i przemyślana. Poetka stara się zwrócić uwagę na te aspekty ludzkiej egzystencji, które pozwalają nam na chwilę refleksji”.
„Zagubiona dusza” Paulina Lipińska
21 października 2016 roku miała miejsce premiera książki Pauliny Lipińskiej „Zagubiona dusza”.
Jest to opowieść o młodej, osiemnastoletniej dziewczynie, która po wypadku nie pamięta zupełnie kim jest i co spowodowało, że stała się duchem. Przywiązana niewidzialną nicią do pewnego chłopaka, bezwolnie podąża za nim krok w krok. Zagubiona pomiędzy dwoma światami musi sama przypomnieć sobie, co właściwie się wydarzyło i dlaczego. Odkrywa, że początkowo nieznany jej chłopak jest dla niej kimś bardzo ważnym. Opiekuńczy Igor to jej najlepszy przyjaciel, a rodzące się między nimi uczucie los brutalnie przerwał. Chłopakowi bardzo ciężko jest pogodzić się z trudną sytuacją tym bardziej, że w pewnym stopniu czuje się odpowiedzialny za wypadek, w którym uczestniczyła Ada. Z pomocą przychodzi znajoma bohaterki, która ma dar widzenia duchów. Choć początkowo Igor nie wierzy drobnej blondynce, postanawia jednak zaufać Laurze”.


"Gwiezdna Twierdza" Marek Pietrachowicz

Fanów fantastyki być może zainteresuje "Gwiezdna Twierdza" Marka Pietrachowicza.

Premiera książki: 4 listopada 2016

Jest to kontynuacja „Mądrości Wiedźmy”.
Raiana, jako władczyni swego klanu, ma sporo obowiązków na głowie, ale szeroki świat nie pozwoli jej na długo o sobie zapomnieć. Jest zmuszona ponownie wziąć udział w doniosłych wydarzeniach, mających wpływ na losy Krain Jasnego Słońca.
To już druga wielka wyprawa młodej i zaradnej czarownicy Raiany po szerokim świecie – i znów bez jej zgody. Zawierucha wojenna dociera do jej kraju, Cormaen, i wiedźma zostaje przez nią rozdzielona od swego męża. Kierowana radami zjaw z Zaświatów oraz ścigana przez potężnych nieprzyjaciół, powoli odkrywa otchłanną, ponurą tajemnicę, kryjącą się za działaniami ich wrogów. Oto, bez cienia przesady, ponownie ważą się losy wszystkich wolnych krajów”.


"Co oczy widzą i co serce czuje" Zofia Ostrach

"Co oczy widzą i co serce czuje" Zofii Ostrach to kolejny w tym zestawieniu tomik poezji.

Premiera: 27 października 2016

Tytuł tomiku poetyckiego „Co oczy widzą i co serce czuje”, doskonale prezentuje jego zawartość. Wewnątrz zgromadzono bowiem utwory odnoszące się do znanej nam wszystkim codzienności.
Tuż obok wierszy wychwalających piękno i radość życia, uwznioślających znaczenie miłości, wywołujących uśmiech na twarzy, znajdziemy utwory przepełnione nostalgią, odnoszące się do tematów trudnych i bolesnych.Różnorodność wierszy zebranych w tomiku stanowi gwarancję, że każdy miłośnik poezji znajdzie w nim coś dla siebie”.
"Motylem byłaś" Olga Oleniec.

Na koniec została nam biografia "Motylem byłaś" Olgi Oleniec.

Jest to „tytuł jednej z biografii wybitnej polskiej piosenkarki - Ireny Jarockiej. Biografii prawdziwej i jedynej w swoim rodzaju. Jest to opis i analiza emigranckiej drogi Ireny Jarockiej stworzona przez innego emigranta.

Rzetelne opisanie życia tak wielobarwnej zewnętrznie i wewnętrznie osobistości jaką była Irena Jarocka zdaje się zadaniem niemożliwym. Informacje na temat piosenkarki, które przez lata obiegały świat wypaczają bowiem punkt widzenia. Olga Oleniec dołożyła wszelkich starań, by „odszukać” prawdę. Odrzucić informacyjne ziarno od plew, zebrać rzetelne dane i stworzyć „literacki portret” artystki: ze wspomnień o Niej, z wywiadów z Nią, z przemyśleń różnobarwnych wątków o niejednoznacznej treści...
Emigracja to prawdziwe wyzwanie, ale Irena Jarocka dowiodła, że szczęście można odnaleźć w każdym miejscu na Ziemi pod warunkiem, że obdarzymy bezwarunkową miłością i zaufaniem wszystkich naokoło...
Książka ukaże nam Irenę Jarocką jakiej nie znaliśmy. Perfekcyjną damę z klasą na scenie, która z dala od blasku fleszy była skromną, kochającą i oddaną rodzinie matką i żoną.
Na potrzeby książki Olga Oleniec, zebrała informacje na temat piosenkarki między innymi od przedstawicieli Polonii amerykańskiej”.

Wachlarz propozycji jak zawsze jest szeroki. Mnie najbardziej zainteresowało „Zoo”, a Was? Nie da się ukryć, że moja córka i tak najchętniej wybiera ciągle te same tytuły, ale nie poddaję się i próbuję włączyć do tego repertuaru coś nowego. Mam nadzieję, że ta książka będzie strzałem w dziesiątkę. A na co Wy się skusicie? Może na któryś z tomików poezji?

6 komentarzy :

 1. Moją uwagę zwróciła książka "Zagubiona dusza". Intrygująca fabuła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, brzmi ciekawie. Ja ze względu na brak czasu się na nią póki co nie skuszę... Może w przyszłości. :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. U mnie możesz się spodziewać recenzji "Zoo", ale jeszcze trochę musisz poczekać. :)

   Usuń
 3. Hmmmm póki co nic nie widzę dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może w kolejnych zapowiedziach będzie lepiej. :)

   Usuń