wtorek, 3 września 2013

Czy nauka języków obcych może być przyjemnością?

Przyznam się Wam, że niestety nie mam talentu do nauki języków obcych. Jednak nie zrażam się i co jakiś czas podejmuję kolejne próby zmierzenia się z tematem. Tym razem zainteresowała mnie oferta Wydawnictwa Colorful Media, które to wydaje magazyny językowe oraz serwisy internetowe z rożnych dziedzin. Firma skupia się na edukacji, a szczególnie nauce języków obcych. W ofercie wydawnictwa można znaleźć czasopisma do nauki języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego oraz francuskiego.

English Matters
Język angielski można szlifować, sięgając po English Matters oraz Business English Magazine. Pierwszy z nich to dwumiesięcznik, w którym można znaleźć bardzo różnorodne artykuły, opatrzone kolorowymi ilustracjami. Pozwalają one w bardzo przystępny i przyjemny sposób uczyć się języka. W każdym numerze prezentowane są aktualne informacje, znane osoby oraz zagadnienia społeczne. Przeczytamy też o kulturze państw anglojęzycznych, ich tradycji, ochronie środowiska, rozrywkach, ciekawych miejscach na świecie. Dla ułatwienia poszczególne teksty opatrzone są słowniczkami, które wyjaśniają trudne słówka i zwroty. Poza tym na stronie English Matters można odsłuchać dane artykuły, co z pewnością ułatwi nam naukę wymowy.


English Matters - wydania specjalne
Oprócz dwumiesięczników English Matters ukazują się też ich wydania specjalne, które poświęcone są konkretnym zagadnieniom np. muzyce, filmom, Wielkiej Brytanii, Australii...

Business English Magazine
Natomiast Business English Magazine podejmuje tematykę nieco trudniejszą, zagłębiamy się w nim w świat biznesu. Zagadnienia gospodarcze z pewnością zainteresują osoby na co dzień związane z biznesem, ale też tych, którzy lubią tę tematykę. Warto podkreślić, że wartość merytoryczna publikacji jest bardzo wysoka. Zainteresowanych zapraszam na stronę: Business English Magazine. Również w tym wypadku mamy możliwość odsłuchania poszczególnych artykułów, skorzystania ze słowniczków, a dzięki małemu testowi sprawdzenia naszej wiedzy.

ОСТАНОВКА: РΟССИЯ!
A może chcecie się uczyć języka rosyjskiego? W takim układzie zachęcam do sięgnięcia po magazyn ОСТАНОВКА: РΟССИЯ! (Ostanowka: Rossija!). Dzięki niemu poznamy język rosyjski, ale też kulturę krajów rosyjskojęzycznych, dowiemy się wielu ciekawych informacji o nich i ich mieszkańcach. 
Zapraszam na stronę: ОСТАНОВКА: РΟССИЯ! 

Deutsch Aktuell!
Z Deutsch Aktuell! możemy się uczyć języka niemieckiego. Znajdziemy w nim wiele interesujących artykułów o bardzo różnorodnej tematyce od bieżących wydarzeń, poprzez kulturę, podróże, po czas wolny. 
Po więcej szczegółów odsyłam na stronę Deutsch Aktuell!

Français Présent
Dla osób uczących się języka francuskiego, jest magazyn Français Présent, którego formuła jest podobna do już prezentowanych tytułów, ale tym razem zgłębiamy świat francuskojęzyczny. W tym wypadku mamy też możliwość poznania kuchni francuskiej i przepisów na dania dla niej charakterystyczne. 
Zapraszam na: Français Présent!

¿Español? Sí, gracias!
Wolicie się uczyć jezyka hiszpańskiego? Proszę bardzo, dla Was jest ¿Español? Sí, gracias! W tym magazynie znajdziecie dużo informacji o krajach hiszpańskojęzycznych, ich mieszkańcach, kulturze oraz ich kuchni. 
Koniecznie zajrzyjcie na stronę: ¿Español? Sí, gracias! 

Dodam jeszcze, że powyższe tytuły skierowane są głównie do osób, które znają dany język na poziomie średnio zaawansowanym lub zaawansowanym. Osoby z nieco słabszą znajomością, będą musiały wykonać więcej pracy samodzielnie, bo dołączone do poszczególnych artykułów słowniczki, mogą się okazać niewystarczające.

Nie byłabym sobą, gdybym nie podzieliła się w tym miejscu moimi łupami. Jak widzicie mam całkiem ciekawy zestaw początkowy. Trzymajcie za mnie kciuki, żeby starczyło mi wytrwałości! Zaczynam od najbardziej apetycznego tytułu, czyli Food and Drink Tour of Great Britain! Zapowiada się bardzo smakowita podróż. Na podstawie moich pierwszych obserwacji mogę już stwierdzić, że nie są to zwykłe czytanki z podręcznika do nauki języka obcego, ale interesujące teksty na bardzo różnorodne tematy.

Czy nauka języków obcych może być przyjemnością?

Polecam Wam publikacje Wydawnictwa Colorful Media.

Zapraszam też na stronę sklepu internetowego oraz Wydawnictwa Colorful Media!

26 komentarzy :

 1. Przydałoby mi się takie coś. Chciałabym nauczyć się biegle mówić po angielsku, a samoukiem nie jestem. Na dodatek w szkole tak naprawdę angielskiego się nie nauczysz. :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety też muszę przyznać, że nawet jeśli udało mi się w szkole trochę nauczyć języka angielskiego, to większość i tak dawno wyleciała mi z głowy:)

   Usuń
  2. Oj i ja mam problem z językiem angielskim. Pomimo tego, że uczyłam się kilka lat w szkole to teraz jak kończę studia polonistyczne, a z angielskim nie mam styczności- to w ogóle już masakra!

   Usuń
 2. bardzo przydatne rzeczy ;))) nauka języków obcych przychodzi mi bardzo łatwo, także na pewno skorzystam z angielskiego :>

  OdpowiedzUsuń
 3. Strasznie zazdroszczę wszystkim tym, którzy mają tyle samozaparcia, że mogą sami uczyć się języków obcych. Niestety mi brakuje systematyczności ;/
  kolodynska.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie jestem w trakcie studiowania jednego numeru i muszę przyznać, że jest wymagający, aczkolwiek przyjemny i na prawdę warto zapoznać się z artykułami zamieszczonymi w czasopiśmie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Poziom artykułów to moim zdaniem ogromna zaleta. Są to teksty ciekawe i wartościowe, a oprócz tego naszpikowane słownictwem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Artykuły faktycznie są bardzo ciekawe i na wysokim poziomie:)

   Usuń
 6. Ja ze względu na stopień zaawansowania się nie skusiłam na te czasopisma, ale może kiedyś... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój angielski też nie jest zbyt dobry, ale jakoś sobie radzę z tymi artykułami.

   Usuń
 7. Angielski jako tako jeszcze ogarniam, ale inne języki idą mi już gorzej... i potem miej dylematy czy dasz radę studiować za granicą :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jesteś kolejną osobą u której na blogu czytam o tej możliwości szlifowania języków. Jako, że rzadko używam angielskiego to niestety wiele rzeczy uciekło w mej pamięci. Może to dobra alternatywa, żeby sobie co nie co przypomnieć, a także poznać nowe słówka :) Pozdrawiam ):

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że jest to świetny sposób i do tego przyjemny. Polecam!

   Usuń
 9. Już na kilku blogach pojawiła się informacja o tych czasopismach, mi te wydawnictwo również zaproponowało współprace, ale odmówiłam i nie załuje.

  OdpowiedzUsuń
 10. Te czasopisma są naprawdę rewelacyjne. Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 11. Chętnie zapoznam się z czymś po angielsku, inne języki mnie raczej przerastają. ; x

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja niestety też nie mam zadatków na poliglotkę:)

   Usuń
 12. To ciekawa forma nauki. Może po angielski w biznesie bym nie sięgnęła, ale pierwsza pozycja całkiem mnie przekonuje:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, bo to naprawdę rewelacyjne magazyny!

   Usuń
 13. Oczywiście, że może być przyjemnością. Przekonałem się o tym osobiście zapisując się na naukę do https://lincoln.edu.pl/warszawa/centrum po namowie znajomego. Dla mnie to doskonałe odprężenie się po dniu pracy.

  OdpowiedzUsuń